بیوگرافی جان سینا

بیوگرافی جان سینا

جان سینا john cena کشتی‌گیر حرفه‌ ای پاره‌وقت و بازیگر آمریکایی است و با کمپانی دبلیودبلیوئی قراردادی نیمه‌وقت دارد و بیشتر به بازیگری مشغول است

امیر آمون | ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ |

جان سینا با نام کامل جان فلیکس آنتونی سینا در سال ۱۹۷۷ در ایالت ماساچوست آمریکا متولد شد و او در زمان جوانی علاقه فراوانی به فوتبال آمریکایی داشت و در کنار آن ورزش بدنسازی را با جدیت دنبال می کرد و توانست مدرک دانشگاهی فیزیولوژی ورزش را دریافت کند و بعد از آن به صورت حرفه ای به رشته زیبایی‌ اندام بپردازد و او در کنار ورزش به عنوان راننده لیموزین برای یک شرکت مشغول بکار شد تا بتواند هزینه های خودش را تامین کند.

جان سینا در سال ۱۹۹۹ تمرینات اختصاصی خود را برای وارد شدن به دنیای بازیهای کشتی کج شروع کرد و در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار به رینگ مبارزه این رشته آمد و بعد از آن تبدیل به یکی از مطرح ترین چهره های کشتی کج در جهان شد و محبوبیت بی نظیری در این رشته کسب کرد.

موفقیت و محبوبیت سینا در کشتی کج باعث شد تا تهیه کنندگان سینمایی به سراغ وی بروند تا همانند ديگر کشتی گیر مطرح یعنی دواین جانسون و از وی هم بازیگر موفقی در سینما بسازند و اولین تجربه بازیگری سینا فیلم The Marine بود که در سال ۲۰۰۶ اکران شد و توانست به فروش قابل قبولی دست پیدا کند و بعد از آن در سال ۲۰۰۶ ۱۲ Rounds با بازي او به نمایش درآمد و جان سینا در کنار فعالیت اصلی به عنوان ستاره کشتی کج در سال های اخیر تلاش کرده سهم بیشتری در سینما داشته باشد و بتواند خود را به عنوان یک چهره برجسته سینمایی هم مطرح کند.

کانال یوتیوب جان سینا

کانال یوتیوب جان سینا

جان سینا علاوه بر حضور در صنعت کشتی حرفه‌ ای و سینما در یوتیوب هم فعالیت دارد و او یک کانال رسمی در یوتیوب دارد که به نام The John Cena Experience است و در این کانال جان سینا ویدیو های مختلف را به اشتراک می‌ گذارد که شامل مستند ها ، مصاحبه‌ ها ، برنامه‌ های تلویزیونی و سایر محتوا های مرتبط با زندگی و حرفه او می‌ شود.

با اشتراک گذاری ویدیو ها در یوتیوب جان سینا به طرفداران خود فرصت می‌ دهد تا به روز رسانی‌ ها و ماجرا ها و زندگی شخصی او را به صورت مستقیم تجربه کنند و او می‌ تواند ارتباط مستقیم با طرفداران خود برقرار کند و بازخورد های آن‌ ها را دریافت کند.

کانال یوتیوب جان سینا فرصتی برای ارتباط نزدیک تر با طرفدارانش فراهم می‌ کند و محتوا های جذاب و منحصر به فرد را در اختیار آن‌ ها قرار می‌ دهد.

جان سینا برای شخصیت قوی و با همت و انگیزه اش در میدان کشتی حرفه‌ ای و هم نقش‌ هایش در فیلم‌ ها و تلویزیون مورد تحسین قرار گرفته است و او به عنوان یکی از ورزشکاران محبوب و پرطرفدار در آمریکا شناخته می‌ شود و با همکاری در طرح‌ های خیریه و برنامه‌ های اجتماعی هم فعالیت دارد.

سال ۱۹۹۸ در ۲۱ سالگی پس از پایان تحصیلات کالج Bodybuilding بدنسازی را آغاز کرد و برای جبران هزینه های زندگی اش در یک شرکت خدماتی به عنوان راننده لیموزین مشغول بکار شد.

ورود جان سینا به کشتی کج

ورود جان سینا به کشتی کج

سال ۱۹۹۹ از ۲۲ سالگی تمرین های اختصاصی را برای ورود به دنیای کشتی کج شروع کرد و یکسال بعد در سال ۲۰۰۰ توانست قهرمان کمربند UPW شود و در سال ۲۰۰۱ توانست جواز حضور در مسابقه های WWF را به دست آورد و او در این سال ها با نام پروتوتایپ برگرفته از یک فردی سینمایی فعالیت می کرد.

جان سینا سال ۲۰۰۲ در مسابقه های WWE حضور یافت و سال ۲۰۰۵ در ۲۸ سالگی توانست با شکست JBJ قهرمان wwe شود او تا سال ۲۰۱۹ توانست ۱۶ بار قهرمان جهان شود.

بازیگری و خوانندگی جان سینا

بازیگری و خوانندگی جان سینا

نخستین بار در سال ۲۰۰۶ در فیلم تفنگدار دریایی The Marine بازی کرد و پس از بازی در این فیلم و پلاک سربازان آمریکایی به گردان می اندازد و با احترام نظامی وارد سالن مسابقات می شود.

جان سینا از سال ۲۰۰۳ فعالیت خویش را به عنوان مدل در اگهی های بازرگانی آغاز کرد و مدتی مدل رستوران Subway بود و نوشابه و شکلات های انرژی زا تبلیغ می کرد تا اکنون که تبلیغات فروش پسته هم می کند.

جان سینا در کنار کشتی یک رپر می باشد و او نخستین آلبوم خود را بنام You Can’t See Me با پسر عمویش ترید مارک ضبط کرد و تمام آهنگ هایش را خودش می نویسد و آهنگ ورودش در wwe را هم خودش خوانده است و او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ حرفه ای در موسیقی رپ هم فعالیت داشت.

ازدواج جان سینا

ازدواج جان سینا

جان سینا هنگامی که در فیلم خود در ۲۰۰۹ به نام ۱۲ Rounds به بازی مشغول بود اعلام کرد که او با دوست سابق دبیرستان خود نامزد کرده است و آنها در ۱۱ ژوئیه سال ۲۰۰۹ ازدواج کردند و همسر جان سینا الیزابت هوبردو نام داشت ولی در ۱ مه سال ۲۰۱۲ سینا درخواست طلاق داد و آنها در ۱۸ ژوئیه جدا شدند.

سال ۲۰۱۲ جان سینا با یک کشتی گیر زن به اسم نیکی بلا وارد رابطه شد و هواداران برای آن ها لقب نینا را که ترکیبی از نام هردوی آنها بود انتخاب کردند.

جان سینا از سال ۲۰۱۹ وارد رابطه جدید با دختری ایرانی به شهرزاد شریعت زاده شد که مهندس ساختمان ایرانی اهل ساکن کشور کانادا است و این دو در مهر سال ۱۳۹۹ به صورت رسمی ازدواج کردند.

شهرزاد اصلاتا ایرانی است و متولد سال ۱۹۹۰ در شهر ونکوور کانادا است و در همین شهر بزرگ شده است.

او از نوجوانی به جان سینا علاقعه داشت و طرفدار او بود و در پایان با این کشتی گیر آشنا شد و البته تصور نمی کرد که یک روز با عشق زمان کودکی خود ازدواج کند.

جان سینا و نیکی بل

جان سینا و نیکی بل

جان سینا پس از ۵ سال رابطه با نیکی بلا در ۲ آوریل ۲۰۱۷ در رویداد رسلمنیا ۳۳ از او خواستگاری کرد و این دو در آوریل ۲۰۱۸ به رابطه خودشان پایان دادند و آن ها فقط چند هفته قبل از روز عروسی جدا شدند و آن ها قرار بود که در تاریخ ۵ می ۲۰۱۸ ازدواج کنند و علت جداییشان بر اساس برنامه ریالیتی شو توتال بلاز این بود که نیکی نمیدانست این ازدواج کار درستی است یا نه و از عروسی زده شده بود.

افتخارات جان سینا

افتخارات جان سینا
 • قهرمان کمربند WWE در سال ۲۰۱۱
 • قهرمان کمربند سنگین وزن
 • ۱۳ بار قهرمان کمربند WWE
 • ۲ بار قهرمان کمربند سنگین وزن جهان
 • در کل ۱۶ بار قهرمان که با ریک فلر برابر است
 • ۵ بار قهرمان کمربند ایالات متحده آمریکا
 • قهرمانی تگ تیم جهان برای ۲ بار( همراه با شان مایکلز( ۲۰۰۷) و با باتیستا( ۲۰۰۸)
 • قهرمانی تگ تیم دبلیودبیلوئی برای ۲ بار:۱ بار با د میز و ۱ بار با دیوید اوتنگا)
 • برنده پول در کیف ۱ بار( به انگلیسی:Money In The Bank)( در سال ۲۰۱۲)
 • پیروزی در مسابقه ۳۰ نفره رویال رامبل( ۲۰۰۸ و ۲۰۱۳)
 • کشتی گیر برتر از بین ۵۰۰ کشتی گیر سال از سوی پی دبلیوآی در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ و ۲۰۱۳
 • جایزه اسلمی آواردز برای بوسه سال( ۲۰۱۲)( همراه با ای جی لی)
 • جایزه اسلمی آواردز برای بهترین مسابقه سال( ۲۰۱۳)( در مقابل راک در رستلمنیا ۲۹ سر کمربند دبلیودبیلوئی)
 • نباختن در مسابقه آی کیوت : جان سینا در مقابل جی بی ال ، رندی اورتن ، باتیستا و د میز و روسف به برتری رسیده و هیچگاه در این نوع مسابقات شکست نخورده است.
 • تسلیم نشدن وی در مقابل سابمیشن ها از زمان سر دادن شعارNEVER GIVE UP
 • ۷ پیروزی متوالی در سروایور سریز