بیوگرافی پوریا پوتک

بیوگرافی پوریا پوتک

ﭘﻮﺭﯾﺎ ﻋﺮﺏ ﻣﻠﻘﺐ پوریا پوتک pouria-putak یوتیوبر ، خواننده و ﺁﻫﻨﮕﺴﺎﺯ ﻭ ﺭﭘﺮﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺳﯿﺎﺳﯽ و ﻓﻠﺴﻔﯽ است و داستان زندگی پوریا پوتک ثروتمند ترین رپر ایران

امیر آمون | ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ |

پوریا عرب ملقب به پوتک یکی از شناخته شده ترین رپ فارسی می باشد و او در ۶ تیر سال ۱۳۷۱ در شرق تهران به دنیا آمد و این خواننده محبوب بر خواندن رپ در زمینه آهنگسازی هم بسیار تبحر دارد و جزو فعال ترین خوانندگان ایرانی محسوب می شود و او هم اکنون در کشور اوکراین همراه با همسر خود ساکن می باشد.

پوریا از ابتدا فعالیت خود در زمینه خوانندگی و رپ خواندن سریع که اصطلاحا به آن فست رپ کردن می گویند را برای خود برگزید و با همان استایل خود به مسائل سیاسی اجتماعی پرداخت و این سبک از رپ کردن او و قلم قوی اش باعث شد که در سال ۱۳۹۴ با اینکه رپری نوپا بود به شهرت فراوان برسد و در جامعه هیپ هاپ شناخته شود.

در همان سال بود که خبری از دستگیری پوتک در سراسر اینترنت پخش شد و بر اساس شواهد دستگیری او به دلیل یک تصادف رانندگی بود و به دلیل همین تصادف به مدت یک سال در زندان به سر برد و در سال ۱۳۹۵ بود که مشکلات قضایی پرونده تصادف پوتک حل شد و او پس از یک سال از زندان آزاد شد.

اینستاگرام پوریا پوتک

اینستاگرام پوریا پوتک

پوریا پوتک مانند بسیاری از سلبریتی های در اینستاگرام فعالیت های به خصوصی دارد و اصلی ترین فعالیت او مانند همه خواننده و آرتیست ها در زمینه حرفه اش می باشد و این فعالیت های او به صورتی می باشد که از اینستاگرام خود به عنوان پل ارتباطی با هوادارانش استفاده می کند و آن ها را از طریق این شبکه اجتماعی از فعالیت های خود با خبر می کند و از همین رو اگر سر به پیج او بزنید متوجه می شود که بخش عظیمی از پست های او را تاریخ و رونمایی از ترک هایش می باشد و همچنین می تواند در اینستاگرام کاور های پوریا پوتک را هم مشاهده کنید.

از دیگر فعالیت های او در اینستاگرام می توانیم به تبلیغ کردن کلیپ های یوتیوبش اشاره کنیم و پوتک علاوه بر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی دیگری مانند فیسبوک و یوتیوب فعالیت می کند و او هر از گاهی تصاویری از خودش در این شبکه مشاهده می کند و طرفدارانش را از حال خود آگاه می کند.

پوریا در بخش هایلایت های اینستاگرام به شبکه هایی که در آن فعالیت دارد پرداخته و لینک آن ها را برای دنبال کنندگان خود قرار داده است و اگر به دنبال چنل ساوند کلود و اسپاتیفای او هستید می توانید در هایلایت های اینستاگرام پوتک آن ها را پیدا کنید.

یوتیوب پوریا پوتک

یوتیوب پوریا پوتک

مدتی است که برخی از خوانندگان نسل جدید رپ پا به شبکه یوتیوب گذاشته اند و از طریق آن کسب درآمد می کنند و پوریا پوتک هم یکی از این دسته خوانندگان رپ فارسی می باشد و او در یوتیوب هم همانند حرفه اش یعنی خوانندگی بسیار فعال است و ویدئو های فراوانی برای طرفدارانش منتشر می کند و بسیاری از ویدیو های او ری اکشن و یا در ارتباط با خود او می باشد.

در ارتباط با درآمد پوریا پوتک از یوتیوب هم که او و دیگر یوتیوبر ها برای منتشر کردن ویدیو های خود درآمدی مشخص کسب می کند و این درآمد برای تبلیغات بین ویدیو ها می باشد و هر چه ویدیو از بازدید بیشتری برخوردار باشد یوتیوبر ها درآمد بیشتری کسب می کنند و شما می توانید آدرس چنل یوتیوب او را از طریق پیج شخصی اینستاگرامش پیدا و کلیپ های پوریا پوتک را مشاهده و دنبال کنید.

آهنگ های پوریا پوتک

آهنگ های پوریا پوتک

یکی از محبوب ترین آهنگ های پوریا پوتک رپ ما می باشد و این آهنگ در آخرین آلبوم او یعنی آلبوم پیامبر قرار دارد و در آن با یکی از آرتیست های فست خوان رپ فارسی یعنی سان بوی به همخوانی می پردازد و پوریا پوتک به صورت فست رپ می کند و اما این آهنگ با استایل دیگری ظاهر شد و به سرعت بسیار زیادی نسبت به گذشته به رپ کردن می پردازد و این آهنگ به میزانی سریع می باشد و محتوای این اهنگ به نوعی دیس می باشد و برخی از رپر های رپ فارس را دیس می کند.

آلبوم ۳۱۳ یکی از محبوب ترین آلبوم های پوریا پوتک می باشد و این آلبوم دارای ۱۳ ترک می باشد و این آلبوم نسبت به آلبوم کاناشی و پیامبر آلبوم قدیمی محسوب می شود و اما با این وجود از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد.

آلبوم های پوریا پوتک

آلبوم های پوریا پوتک

پوریا پوتک از ابتدای فعالیت خود در زمینه رپ تا به امروز ۱۳ آلبوم منتشر کرده است که در آن ها به صورت گسترده ای به نمادگرایی می پردازد و بر این ۱۳ آلبوم او تعداد زیادی سینگل ترک هم منتشر کرده است که به عنوان یکی از پر کار ترین آرتیست های رپ فارسی شناخته می‌ شود.

۳ تا از این آلبوم ها به زمانی که در ایران زندگی می کرد باز می گردد و در این سه آلبوم به صورت گسترده ای به نماد گرایی پرداخته می شود و اولین آهنگی که پوریا پوتک منتشر کرد نسخ بود که مانند بسیاری از آلبوم هایش دارای ۱۳ ترک بود و بر اساس شواهد او این آلبوم را در سن ۱۸ سالگی ضیط و تولید کرده است.

پوتک یکی از پر کار ترین آرتیست های رپ فارسی می باشد و او علاوه بر آهنگ های متعدد تا به امروز آلبوم های فراوانی هم منتشر کرده است و تا به امروز ۱۳ آلبوم منتشر کرده است که آخرین آلبوم او پیامبر نام دارد و این آلبوم با کیفیت از ۱۳ ترک تشکیل شده است که علاوه بر پوریا پوتک آرتیست هایی مانند سانبوی ، علی مجیدی ، نثر و جولس در آن حضور دارند و در این آلبوم اصلی ترین ترک پوریا پوتک رپ ما نام دارد که در ان با سان بوی به همکاری می پردازد و شما می تواند این آلبوم و دیگر آهنگ پوریا پوتک را از طریق اسپاتیفای و ساوند کلاود گوش دهد.

آلبوم پیامبر او اواسط سال ۱۳۹۹ منتشر شد و اما او کمتر از یک سال قبل در دی ۱۳۹۸ آلبوم کاناشی را منتشر کرد و این آلبوم دارای ۱۳ ترک می باشد که دو ترک آن به نام های پیدا شه و ایلومیناتی زودتر از آز باقی آلبوم منتشر شد و پوریا در این آلبوم با آرتیست های معروفی مانند پارسالیپ و جاستینا به همکاری می پردازد و به این آلبوم زیبایی می بخشد.