بیوگرافی مستر بیست

بیوگرافی مستر بیست

مستر بیست mrbeast محبوب ترین و مشهورترین یوتیوبر جهان که با چالش های هیجان انگیز یوتیوبی به درآمد میلیاردری رسیده است و او بالای ۹۰ میلیون سابسکرایبر دارد

امیر آمون | ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ |

جیمی دونالدسون مشهور بـه مستر بیست MrBeast که معروف ترین و ثروتمند ترین یوتیوبر جهان می باشد و مستر بیست با فعالیت در این پلتفرم مشهور و پر کاربر بـه شهرت جهانی و ثروت بالایی دست پیدا کرده اسـت و این چهره همانند سلبریتی های مشهور هواداران زیادی از سرتاسر جهان دارد.

جیمی استیون دونالدسون متولد ۷ می ۱۹۹۸ می‌ باشد و او کـه بیشتر با نام مستر بیست شناخته می شود و یوتیوبر ، کارآفرین و نیکوکار آمریکایی اسـت و دونالدسون با انجام چالش‌ های گران‌ قیمت از جمله اهدای پول و هدیه بـه دیگران و بـه چالش کشیدن مردم شناخته شده‌ اسـت.

کانال یوتیوب مستر بیست

کانال یوتیوب مستر بیست

در اوایل سال ۲۰۱۲ دونالدسون در سن ۱۳ سالگی شروع بـه ارسال ویدیو در یوتیوب کرد و ویدیو های اولیه او شامل انجام بازی‌ های ویدیویی و تخمین ثروت سایر یوتیوبر ها بود و درسال ۲۰۱۷ مستربیست پس از انتشار ویدیو در عرض چند روز ده‌ ها هزار بازدید بـه دست آورد و از آن زمان تا کنون محبوبیت بیشتری پیدا کرده اسـت.

اکثر ویدیو های او الان بـه ده‌ ها میلیون بازدیدکننده رسیده اند و با گذشت زمان سبک محتوای مستربیست متنوع شد و شروع بـه انتشار ویدیو های چالشی با اهدا پول کرد کـه افراد با انجام وظایف سخت و چالش‌های بقا و پاداش مالی دریافت می کند و دونالدسون چند تن از دوستان دوران کودکی خود را استخدام کرد تا بـه او در رشد برندش کمک کنند کـه تعداد آنها بـه ۶۰ نفر می رسد و و در ژوئیه ۲۰۲۳ کانال یوتیوب مستر بیست از ۱۶۰ میلیون مشترک گذشت.

جذابیت مستر بیست

جذابیت مستر بیست

مستربیست بخاطر ویدیو های جالب و منحصر بـه فردش شهرت قابل توجهی کسب کرده اسـت و در ویدیو های خود از حرکات خطرناک و چالش‌ ها و اهدای مقادیر زیادی پول بـه افراد مختلف و موسسات خیریه و علل اجتماعی استفاده می کند و محتوای مستربیست بدلیل بخشندگی و کمک بـه جامعه‌ اش شناخته می شود و عده ای از ویدیو های مشهور او شامل اهدای هزاران دلار بـه غریبه‌ های تصادفی اسـت.

برگزاری چالش‌ ها با جوایز نقدی بزرگ و کاشت درختان برای کمک بـه محیط زیست و حمایت از کسب‌وکار های محلی در برابر نیاز ها هستند و او با بهره‌گیری از رویکرد منحصربه‌فرد خود بـه ایجاد محتوا و به عنوان فردی کـه از بستر خود برای ایجاد تأثیر مثبت در جهان استفاده می کند و یک پیروزی بزرگ در یوتیوب بـه دست آورده اسـت.

او بیشتر با یوتیوبر ها و سلبریتی‌ های محبوب دیگر همکاری می کند تا تلاش‌های خیریه‌ ای خود را التیام بخشد و بخش اعظم بیوگرافی MrBeast شامل کار های او و نحوه رشد او در یوتیوب می‌ باشد و این چهره از ضریب هوشی بسیار بالایی برخوردار می‌ باشد.

مشهوریت مستر بیست

مشهوریت مستر بیست

در پاییز سال ۲۰۱۶ جیمی دونالدسن بنظر نمی‌ رسید که در آینده یک سلبریتی مولتی میلیونر باشد و آن پسر ۱۸ ساله ی خجالتی بـه مدت ۵ سال از خانه ی مادرش در ایالت کارولینای شمالی و ایالات امریکا در یوتیوب ویدیو گذاشته بود بدون آنکه بـه موفقیت قابل توجهی دست یابد و مادر جیمی از او خواست بـه دانشگاه برود و اما او بعد از ۲ هفته تحصیل در دانشگاه کارولینای شرقی را رها کرد.

او بجای رفتن بـه کلاس های درس بیشتر وقت خود در دانشگاه را در خودرویش بـه ویرایش ویدیو های می گذارند و بعد از رها کردن دانشگاه مادر جیمی آن چنان از پسر خود ناامید شد کـه آن را از خانه بیرون انداخت و اما تصمیم جیمی نتیجه داد و حالا ۷ سال بعد جیمی با نام مستر بیست MrBeast شناخته می شود و ۱۶۷ میلیون دنبال کننده در یوتیوب دارد.

او در تیک تاک ۸۵ میلیون دنبال کننده ودر اینستاگرام هم ۳۹ میلیون دنبال کننده دارد و او نخستین نفری هم بود کـه توانست در تردز شبکه اجتماعی جدید شرکت متا بـه یک میلیون دنبال کننده دست یابد و مستربیست حالا در ۲۵ سالگی یک امپراتوری بـه سرعت در حال رشد را تحت مدیریت خود دارد کـه ممکن اسـت بیش از یک میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

جیمی امپراتوری خود را با انجام بدلکاری های پرخرج و شگفت انگیز و بـه همراه اهدای پول و انجام کار های انسان دوستانه ساخته اسـت و مثل اهدای هزینه ی انجام جراحی آب مروارید برای هزار فرد نابینا تا دوباره بینایی خود را به دست آورند.

رمز موفقیت مستر بیست

رمز موفقیت مستر بیست

جیمی مسابقه ی بازی مرکب را بازسازی کرد و دست و پای یک مأمور اِف‌بی‌آی را بست و یک قطار را داخل یک چاله ی عظیم انداخت و بیشتر ویدیو های پراکشن مستر بیست با توضیحات جیمی آغاز می شود و با مجموعه ای از بدلکاری ها و چالش ها و شوخی های پرسرعت ادامه می‌ یابد و او دریک ویدیو کـه سال گذشته منتشر کرد و یک مأمور اِف‌بی‌آی رابه صندلی بست.

بـه طرفش چاقو پرتاب کرد و بـه این مأمور گفت اگر بتواند تا پیش از نیمه شب او را بگیرد ۱۰۰ هزار دلار بـه او خواهد داد و در ادامه تعقیب و گریزی دیوانه وار شامل هزارتوی پرچینی و تغییر قیافه و فرار با جت شخصی صورت گرفت و او با پول زیادی کـه حالا در اختیار دارد می تواند مخاطبان را به همراه خود بـه جایی ببرد کـه چیز هایی ببینند کـه خود هرگز امکانش را ندارند.

مانند ویدیویی کـه جیمی در آن بـه هتل های لوکس سراسر دنیا می رفت و از جمله یک قلعه کـه هزینه ی یک شی اجاره ی آن یک میلیون دلار بود و بـه مخاطبان خود امکان دیدن چیزی را می‌ دهد کـه در زندگی واقعی هرگز نمی‌ توانند ببینند.

برخی ویدیو های مستر بیست با نمایش خودنمایانه ی ثروت همراه هستند و مانند ویدیوی پرواز با گران قیمت ترین بلیت هواپیمای دنیا و اما با وجود افزایش روزافزون درآمد و ثروت او جیمی و دوستانش کـه او را در ساخت ویدیو هایش همراهی می‌ کنند و در تمامی ماجراجویی های خود رفتار ساده و بی تکلفی دارند و به این دلیل شد که مخاطبان با او احساس نزدیکی کنند.

افزایش سابسکرایب مستر بیست

افزایش سابسکرایب مستر بیست

سال گذشته پس از آنکه مستر بیست نسخه ی واقعی مسابقه ی بازی مرکب را به اجرا درآورد و تعداد دنبال کنندگانش در ویدیو با افزایش زیادی همراه بود و این ویدئو ۴۶۰ میلیون بار دیده شده اسـت و با افزایش شهرت مستر بیست بودجه ی او برای ساخت ویدیو هم افزایش یافته اسـت و او در یکی از ویدیو های اخیرش یک قطار واقعی را درون یک گودال عظیم انداخت.

بـه گفته ی جیمی او هفته ای یک میلیون دلار صرف ویدیو هایش می کند و ویدیو هایش شکل ویژه ای از انجام کار های خیر هستند و جیمی در ماه ژانویه ویدیویی تحت عنوان هزار نابینا برای نخستین بار می‌ توانند بینند را منتشر کرد کـه در آن در حضور پزشکان هزینه ی انجام عمل آب مروارید هزار بیمار را برعهده گرفت.

پس از بیرون آمدن بیماران از اتاق عمل کـه از چشمان عده ای از آنها اشک جاری بود و جیمی بـه بعضی از آنها چمدانی پر از پول داد و او بـه یکی از این بیماران کـه یک زن بود گفت که این ۱۰ هزار دلار برای شـما اسـت تا روزتان بهتر شود و زن با شنیدن این جمله بـه زمین افتاد و فریاد زد.

در ویدیوی دیگری کـه در ماه مه منتشر شد و جیمی برای ۲ هزار فرد قطع عضو شده دست و پای مصنوعی خریداری کرد و برخی منتقدان جیمی را به سوء استفاده از افراد آسیب پذیر برای گرفتن بازدید و افزایش درآمد متهم کرده اند و اما برخی شیوه ی مستر بیست در تقسیم درآمد خود از یوتیوب برای حمایت از امور خیریه را خلاقانه می دانند.