بیوگرافی میا پلیز

بیوگرافی میا پلیز

کیمیا روانگر ملقب به میا پلیز mia-plays به عنوان یوتیوبر فارسی محبوبیت بالایی داره و اولین زن یوتیوب فارسی شناخته شد و حدود ۳۲.۹ هزار سابسکرایب داره

امیر آمون | ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ |

کیمیا روانگر با نام مستعار میا پلیز متولد ۶ نوامبر سال ۱۹۹۲ و معادل ۱۵ ابان ۱۳۷۱ است و او در کنکور سال ۱۳۹۰ رتبه ی دو آورد و در سال ۱۳۹۵ لیسانس طراحی صنعتی گرفت و این رشته را دوست نداشت تا وقتی که به کمک این رشته توانست محصولات خود را با نام کوکورو در سال ۱۳۹۷ درست کند.

کیمیا از ۶ سالگی کلاس هنر و موسیقی رفت و علاقه اش به موسیقی را به کمک برادرش خشایار که دو سال از او بزرگ تر است کسب کرد و میا به کمک خشایار با کوروش آشنا شد و برادرش مدتی عضو دنگ شو بود و او خواهری با نام نازی دارد که خواهرش فرزندی به نام نیل دارد و پدر میا علی روانگر پزشک است و متخصص رادیولوژی است.

در نوجوانی به موسیقی علاقه پیدا کرد و ساز پیانو را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرد و برادر بزرگ تر او خشایار روانگر عضو سابق گروه دنگ‌شو بود و شاید دلیل اصلی کشیده شدن میا به سمت موسیقی برادرش بود و دقیقا مانند بیلی آیلیش و برادرش فینیاس است.

میا به کلاس‌ های طراحی و انیمیشن می‌ رفت و به صورت فریلنس کار انجام می‌ داد و از طرفی علاقه‌ی او به بازی‌ های کامپیوتری او را در مسیری قرار داد که شاید هیچ وقت فکرش را نمی‌ کرد و علاقه‌ی او به بازی‌ های کامپیوتری و گیم باعث شد تا او شروع به ساخت ویدیو و انتشار آن‌ ها در پلتفرم یوتیوب کند.

۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ اولین ویدیوی میا در کانالش یعنی میا پلیز منتشر شد که بررسی بازی Overwatch بازی مورد علاقه‌ی او بو و این شروع کانال میا پلیز و موفقیت‌ های او بود و شاید در اوایل او از سلاطین شبکه اجتماعی مانند پیو دی پای تقلید می‌ کرد و اما رفته رفته استایل خودش را پیدا کرد و با ویدیو‌ های باکیفیت و خوب که قبلا در یوتیوب فارسی نمی‌ دیدیم طرفداران بسیاری پیدا کرد.

یوتیوب میا پلیز

یوتیوب میا پلیز

یوتیوب میا پلیز در ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ اولین ویدیوی خود را با نام Mia reviews overwatch گذاشت و در اوایل کار خود از یوتیوبر های خارجی کمی تقلید می کرد ولی هر چه بیشتر می گذشت راه خودش را پیدا می کرد و میا هفته ای یک و یا دو بار ویدیو می زارد و هوادارانش از این موضوع ناراحتند ولی به گفته ی خودش این کاملا طبیعی است و نمی خواهد و نمی تواند بیش از هفته ای یک یا دو ویدیو آپلود کند و میا ویدیو های حذف شده ی زیادی دارد و آن ها خیلی کم یاب هستند و در حال حاضر چنل هایی در یوتیوب و آپارات در حال گذاشتن ویدیو های میا هستند و میا هنوز واکنشی به آنها نشان نداده است.

درآمد میا پلیز

درآمد میا پلیز

میا روزی حدود ۴۰۰ دلار درآمد دارد و هفته ای حدود ۲۸۰۰ دلار و در ماه حدود ۱۱۲۰۰ دلار در امد دارد و او سال های اول فعالیت خود نمی دانست که می تواند از یوتیوب درآمد داشته باشد و وقتی کوروش متوجه این موضوع شد او هم کم کم وارد ویدیو های میا شد و درآمدزایی را شروع کردند.

در رشد و شکل‌گیری کانال میا پلیز خودمانی و پرانرژی بودن و ویدیو های با کیفیت و شوخ طبعی و طنز و پتانسیل موجود در یوتیوب فارسی نقش بسیار مهمی داشتند و میا اولین پخش زنده خود را در یوتیوب همراه با یک خیرخواهانه و جمع‌آوری پول برای کمک به افراد محروم در مناطق مختلف کرد.

او در اولین استریم زنده خود در یوتیوب همراه با کوروش توانست در کمتر از ۲ ساعت حدود ۴۵ میلیون تومان پول جمع کند که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌ آید و این پول صرف خرید کولر و لوازم مورد نیاز مناطق محروم شد و ویدیویی در اینستاگرام میا پلیز مبنی بر کمک‌رسانی به این مردم منتشر شد و میا گاهی در اینستاگرامش کاسپلی کاراکتر های محبوب بازی و فیلم‌ ها را پست می‌ کند.

 رابطه ی میا با کوروش

 رابطه ی میا با کوروش

میا و کوروش بیشتر از ۵ سال است که با هم هستند و به گفته ی خودشان قبل اینکه میا یوتیوب را شروع کند یک نامزدی کوچک گرفتند و آنها دوست ندارند ازدواج رسمی کنند و آماده نیستند و آشنایی میا با کوروش به دلیل برادر میا خشایار بود و کوروش هم یک خواهر به نام شقایق دارد که ۷ سال از او بزرگ تر است و در سال اول ساخت کانال یوتیوب میا پلیز ویدیو های میا مختص به خودش بود و به صورت تک جلوی دوربین می‌ رفت و اما نقطه‌ی عطف و شروع درآمدزایی میا از یوتیوب تقریبا زمانی بود که یکی از دوستانش یعنی کوروش را وارد ویدیو های خود کرد.

میا و کوروش آن‌ ها در سال اول نمی‌ دانستند می‌ توان کسب درآمد از یوتیوب کرد و اما وقتی این موضوع را فهمیدند شغل یوتیوبری را انتخاب کردند و به طور جدی به ساخت ویدیو ادامه دادند و کوروش با طنز و شوخ طبعی خاص خود به ویدیو های میا انرژی لازم را بخشید و ویدیو های Try not to laugh با مجازات‌ هایش از پربازدید ترین ویدیو هایی هستند که میا پلیز و کوروش با هم ضبط کردند.

در آخر میا پلیز و کوروش نماد جوانانی هستند که استعدادشان را در راه درست استفاده می‌ کنند و با استفاده از تکنولوژی روز و شروع به فرهنگ‌سازی در حوزه آنلاین و گیم می‌ کنند و به طوری که پدر و مادر ها با دیدن ویدیو های میا می‌ توانند دریابند گیم و بازی کردن فقط یک سرگرمی نیست و باعث رشد و پیشرفت در خلاقیت فرزندانشان هم می‌ شود.

مشکلات شخصی میا پلیز

مشکلات شخصی میا پلیز

میا از نوجوانی با دیپرشن و پنیک اتک درگیر است و به گفته ی خودش یوتیوب و ویدیو گذاشتن این دیپرشن و پنیک اتک را کم تر کرد و به گفته میا وقتی ویدیو نمی گیرد و در حال خودش است در افکارش غرق است و غم دارد و او قبل ویدیو هایش چند شات قهوه و اسپرسو می خورد تا در ویدیو هایش سرحال باشد و میا هیچ وقت کامل راجع دیپرشن و بیماری های شخصی خودش صحبت نکرد و فقط چند بار به صورت کلی این موضوع را گفت تا الان چند بار ویدیو هایی گرفته است تا این موضوع را کاملا با طرفدارانش در میان بزارد ولی دو دل است که آن ها را آپلود کند.